top of page

PİYANO

Piyano, klavyeli enstrümanlar grubuna giren ve zamanla evrilerek bugünki sesini ve yapısını kazanmış, yaygın olarak günümüzde 88 tuş üretilen bir çalgıdır. Sahip olduğu mekanizma sayesinde hem hafif hem kuvvetli çalmak ve pedallar ile de farklı ses renkleri elde etmek mümkündür. Geniş ve zengin repertuarı ve çok-sesliliğe izin veren yapısı ile de amatör ya da akademik her müzisyene ve müzisyen adayına hitap eden bir çalgıdır.

piyano(1).jpg

Piyano eğitimi her aşamasında nöral, duyusal ve teknik eğitimi bir arada barındıran karmaşık bir zincir içerir. Yapılan egzersizler zihnimizi o zamana kadar yapmaya alışmadığı bir kombinasyonlar grubuna alışmaya iterken zamanla gelişen işitme duyumuz da bize müzikalite katarak belli bir sürenin sonunda bizi iyi bir müzisyen haline getirir.

Enstrüman eğitimi tabi ki müziğin diğer disiplinleri görmezden gelinerek düşünülemez. Gitarist Müzik olarak öğrencilerimize piyano eğitimi yanında solfej ve teori gibi disiplinleri de anlatmakta ve onların müzikte daha detaylı düşünebilen ve yorumlayabilen müzisyenler olmasına yardımcı olmaktayız.

Kurum olarak, piyano eğitimine başlangıçtan itibaren öğrencinin bir klavyeli çalgısı olması gerektiğini savunsak da belirli şartlardan dolayı hemen enstrüman elde edemeyen kişi kurum ile irtibata geçerek müsait sınıfların olduğu zamanlarda pratik yapmaya davet edilebilir ve sınıf rezerve edilebilir.

İLETİŞİM

ADRES: ŞEHREMİNİ MAHALLESİ AHMET VEFİK PAŞA CADDESİ NO:38 34104 FATİH/İSTANBUL

E-MAIL: info@gitaristanbul.com

TELEFON: 02125308052

BİLGİ TALEP FORMU

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

bottom of page