top of page

KEMAN

Keman ilk olarak 16. yüzyılda Kuzey İtalya’da ortaya çıkmıştır. Dört telli yaylı bir çalgıdır. Viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin en küçük ve en yüksek tondan çalan üyesidir. Kemanda perde yoktur. Nota yerleri pesten tize doğru olacak şekildedir. Derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Profesyonel eğitmenler eşliğinde müfredat doğrultusunda solfej eğitimiyle beraber pratik ve notalı eğitim verilmektedir.İlk olarak nerede yapıldığı tam olarak bilinmeyen keman Türk musikisinde ve klasik müzikte kullanılmaktadır.

271066-P5BN23-904-min_140818214236.jpg

Perdesiz bir enstrüman olduğundan dolayı ve klasik müzik eğitimindeki kesin eğitim tavırlarından dolayı, eğitimin başlangıç döneminde örgencinin enstrümanından anlamlı sesler çıkarması zordur.

Başlangıç süreçlerini atlatan bir öğrencinin disiplinli çalışmasıyla kısa sürede dinleyenlere ve kendine yüksek hazlar yaşatabileceği, duygularını anlatırken rahat bir şekilde kullanabileceği ve en önemlisi yaşam kalitesini bir adım ileri taşıyabileceği, zarafetiyle enstrümanı çalan kişinin öz güvenini destekleyici özellikleri vardır.

İLETİŞİM

ADRES: ŞEHREMİNİ MAHALLESİ AHMET VEFİK PAŞA CADDESİ NO:38 34104 FATİH/İSTANBUL

E-MAIL: info@gitaristanbul.com

TELEFON: 02125308052

BİLGİ TALEP FORMU

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

bottom of page